LONDYN: Postrzelony 37-letni Polak walczy o życie

Policja aresztowała dwóch podejrzanych o usiłowanie zabójstwa

37-letni Polak ofiarą ataku w południowym Londynie. Mężczyzna walczy o życie; w stanie krytycznym przebywa w szpitalu – informuje Scotland Yard. Jak opisują go mieszkańcy okolicy, to „dżentelmen z Polski w średnim wieku”. Policja aresztowała dwóch podejrzanych o usiłowanie zabójstwa.

Do tragedii doszło w sobotę przed godziną 21 przy Church Street w Croydon. Świadkowie wpierw usłyszeli strzał, a później zobaczyli leżącego na ulicy zakrwawionego motocyklistę – opisują lokalne media.
Jedną z osób, która widziała zajście, była 26-letnia kobieta i jej 3-letni syn, którzy robili w tamtej chwili zakupy. Wraz z kierownikiem sklepu wybiegli na zewnątrz. – Nie widziałam, kto strzelał, ale widziałam mężczyznę na ulicy. Jeden z pracowników sklepu wybiegł i wezwał pogotowie. Karetka przyjechała w ciągu dwóch minut – relacjonowała, cytowana przez lokalny dodatek Guardiana.
Jak dodała, sprzedawca sklepu powiedział, że 37-letni ranny Polak to stały klient jego sklepu, którego opisał jako „dżentelmen z Polski w średnim wieku”. Nie znają jednak jego imienia.

Śledztwo prowadzą detektywi z południowego Londynu. Zatrzymali już dwóch mężczyzn, w wieku 24 i 30 lat, podejrzanych o usiłowanie zabójstwa Polaka. Obecnie przebywają oni w areszcie.

źródło:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*