Sędzia zgwałcił sędzię? Jest akt oskarżenia

Sędzia Jakub K. z Bydgoszczy został oskarżony przez Prokuraturę Krajową o brutalne zgwałcenie sędzi. Mężczyzna miał ją bić i dusić, powodując poważny uszczerbek na zdrowiu. Akt oskarżenia skierowano już do sądu, a Jakubowi K. grozi 12 lat więzienia.

“Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko Jakubowi K. – sędziemu Sądu Rejonowego w Bydgoszczy. Zarzuty aktu oskarżenia dotyczą zgwałcenia oraz naruszenia czynności narządu ciała sędzi” – informuje w środę PK

Przypomnijmy, że zgodę na pociągnięcie mężczyzny do odpowiedzialności karnej wyraziła wcześniej Izba Dyscyplinarna SN. W sierpniu sędziemu uchylono immunitet.

Jakub M. miał zgwałcić kobietę w czerwcu 2019 roku. Wczesnym rankiem przyjechał pod dom sędzi, będąc w stanie upojenia alkoholowego. Prokuratura Krajowa  podkreśla, że wcześniejsze ich relacje nie wskazywały na to, że sędzia powinna się go obawiać. Po wejściu do domu, Jakub K. dopuścił się brutalnego gwałtu, jednocześnie bijąc i dusząc kobietę. Spowodował u niej obrażenia skutkujące naruszeniem czynności narządu ciała, trwającym nie dłużej niż 7 dni – podaje Prokuratura Krajowa.  Sędzi ostatecznie udało się wyswobodzić. Kobieta natychmiast wezwała pomoc.

SĘDZIA  ZGWAŁCIŁ (?) SĘDZIĘ

Jakub K. usłyszał zarzut gwałtu i spowodowania uszczerbku na zdrowiu. Nie odniósł się do zarzutów i odmówił składania wyjaśnień.

Sąd zdecydował o nałożeniu zakazu opuszczania kraju przez oskarżonego, konfiskatę jego paszportu oraz poręczenie majątkowe w wysokości 500 tysięcy złotych

Pierwotnie na wniosek prokuratury Izba Dyscyplinarna SN uchyliła immunitet Jakubowi K. w maju ub.r. Sąd Najwyższy zgodził się wówczas na zatrzymanie i ewentualne tymczasowe aresztowanie. Ponadto SN zdecydował o zawieszeniu sędziego w czynnościach i obniżył mu uposażenie o 40 procent.

W sierpniu ub.r. po zażaleniu sędziego SN oddalił tę skargę i prawomocnie uchylił immunitet sędziego. Sąd uchylił jednak wcześniejszą decyzję co do zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie.

źródło:PAP

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*