7-letni chłopiec został oskarżony o gwałt

7-letni chłopiec z Brasher Falls w stanie Nowy Jork (USA) został oskarżony o gwałt. Ze względu na dobro stron nie ujawniono szczegółów, ani tożsamości domniemanej ofiary. Wiadomo jedynie, że dziecko zostało zatrzymane przez policję stanową. Prawnicy nie kryją szoku, mówią o “absurdzie” całej sytuacji

Z informacji lokalnej stacji WWNY wynika, że chłopiec został zatrzymany w związku z gwałtem, do którego miało dojść w ostatnie Święto Dziękczynienia, 26 listopada.

23 marca, 7-latek został oskarżony o gwałt trzeciego stopnia. Chodzi o sytuację, w której pokrzywdzona osoba jasno deklaruje, że nie wyraża zgody na obcowanie płciowe. Przestępstwo “trzeciego stopnia” nie zakłada jednak zmuszenia do stosunku “z pozycji siły”

Chłopiec został zwolniony z aresztu i czeka na proces przed sądem rodzinnym.

– Kierując się zdrowym rozsądkiem – to nie powinno się zdarzyć. Nie sądzę, że człowiek w wieku 7 lat zdaje sobie sprawę co robi. Oskarżenie uważam za absurdalne – skomentował prawnik Anthony Martone specjalizujący się w sprawach przestępstw dokonywanych przez małoletnich.

– Prokuratura musiałaby udowodnić, że chłopiec był zdolny fizycznie do popełnienia takiego czynu. Według mnie, to praktycznie niemożliwe – dodał Martone.

źródło:polsatnews.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*