15-letni chłopiec oblał się benzyną i podpalił

Do samopodpalenie  doszło 4 maja w miejscowości Mucharz pod Wadowicami. Jak informują służby, 15-latek oblał się benzyną, a następnie podpalił. Z poważnymi obrażeniami został zabrany do szpitala, gdzie trwa walka o jego życie.

Pierwsze zgłoszenie do służb w Wadowicach wpłynęło około południa. Na miejsce wysłano policję, straż pożarną oraz pogotowie ratunkowe. Ze wstępnych informacji służb wynika, że 15-latek oblał się benzyną, a następnie podpalił.

“Kilkanaście minut temu służby zostały wezwane do miejscowości Mucharz. Na miejsce udał się zastęp ochotników z OSP Mucharz, strażaków zawodowych z JRG Wadowice oraz JRG Sucha Beskidzka i Zespół Ratownictwa Medycznego, a także Patrol Policji. Po rozpoznaniu okazało się, że poszkodowany jest nastoletni chłopak” – czytamy we wpisie strażaków z Wadowic w mediach społecznościowych.

Służby ratunkowe natychmiast przystąpiły do udzielenia pomocy medycznej nastolatkowi. Wstępne relacje świadków mówią o tym, że chłopiec ma poparzone ponad 50 proc. powierzchni ciała.

Stan 15-latka była na tyle poważny, że do Mucharza ściągnięto śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którym poparzonego nastolatka zabrano do szpitala specjalistycznego w Krakowie. Lekarze walczą o jego życie.

Stan chłopca jest ciężki, ustalane są przyczyny zdarzenia.

Sprawą samopodpalenia 15-latka będzie zajmowała się policja, która będzie starała się ustalić przyczyny, które doprowadziły do tragedii, a także dokładne okoliczności zdarzenia.

Źródło: “Gazeta Krakowska”, wp.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*