Żart się nie udał, zabił dwóch sąsiadów

We wtorkowy wieczór w Biszczy (woj. lubelskie) pod miejscowym sklepem na stacji paliw Patryk P. (38 l.) chciał się powygłupiać, strasząc sąsiadów, że wjedzie w nich samochodem. Niestety, żart się nie udał. Kierowca stracił panowanie nad autem i staranował dwóch mężczyzn, zabijając ich na miejscu.
W centrum miejscowości znajduje się stacja paliw ze sklepem. Pod budynkiem stoją ławeczki, na których mieszkańcy lubią przysiąść, porozmawiać i wypić piwo. Podobnie było feralnego dnia. Przy ścianie zasiedli Adam P. (58 l.) i Czesław D. (73 l.).

Nie udało się uratować życia dwóch mężczyzn, którzy zginęli po tym jak wjechał w nich kierowca volvo. 58 i 73- latek, którzy w chwili wypadku siedzieli pod wiatą przy stacji paliw pomimo prowadzonej reanimacji zmarli na miejscu wypadku. 38 – latek, który kierował samochodem został zatrzymany. Patryk P. niedawno wrócił zza granicy. Pracował w Wielkiej Brytanii. Za zarobione tam pieniądze kupił właśnie to auto.

Jedni mówią, że pomylił gaz z hamulcem, inni, że wszystko przez to, że volvo było w wersji angielskiej z automatyczną skrzynią biegów. I stało się najgorsze. Potężna terenówka zmieściła się między dwa słupy i uderzyła w siedzących ludzi, przygniatając ich do ściany.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło  około godziny 21:00 w miejscowości Biszcza. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia 38 – letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego kierując samochodem marki volvo wjechał w wiatę znajdującą się przy stacji paliw pod którą siedziało dwóch mężczyzn. Niestety pomimo prowadzonej reanimacji w wyniku odniesionych obrażeń obydwaj mężczyźni zginęli na miejscu, byli mieszkańcami powiatu biłgorajskiego w wieku 58 i 73 lat.

38 – letni kierowca volvo jak wynika z przeprowadzonego przez policjantów badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu był trzeźwy, została również od niego pobrana krew do badań na zawartość środków odurzających i alkoholu. Został zatrzymany, w chwili wypadku nie odniósł obrażeń.

Patryk jest recydywistą, karanym za rozboje i bójki. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Ciała zmarłych mężczyzn decyzją prokuratora zostały zabezpieczone do badań sekcyjnych. Na miejscu czynności procesowe pod nadzorem prokuratora wykonywali policjanci. Zebrany materiał dowodowy pozwoli ustalić szczegółowy przebieg tego tragicznego zdarzenia.

KWP Lublin/Fakt24

7 Komentarzy

  1. Ja bym sprawdził, czy on wsiadł do samochodu pierwszy raz, czy też przyjechał nim na kołach. Jeżeli odbył drogę przez Europę i nie spowodował wypadku to nie uwierzyłbym w jego karkołomną wersję że nie umie jeździć automatem.

  2. Typowi za to grozi 8 lat? Hahahhahaha
    Zgnić za kratami patus powinien. Polskie prawo to żart.

  3. „Że Volvo było w angielskiej wersji i z automatyczną skrzynią” – ten naród jest głupszy od świni patrzącej się w niebo.

  4. Funfact, synek prokuratora, dobra papuga i mamy dobra wersje zdarzen. Kraj z kartonu obsranego gównem, witamy w PL…

  5. Syn prokuratora, któremu DORADZILI, aby mówił, że to był nieudany żart.
    ( okoliczność łagodząca wyrok )

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*