Odnaleziono porwaną przed dwoma lata nastolatkę

Nastolatka z Tennessee, która została porwana i odurzona przez swojego ojca, została znaleziona w piątek – po prawie dwóch latach od zaginięcia. Policjanci z Alabamy natknęli się na nią przypadkowo w mieście Samson, podczas kontroli drogowej.

Funkcjonariusze zatrzymali 18-latkę za jazdę z zepsutym światłem. Po sprawdzeniu dokumentów szybko zorientowali się, kim jest dziewczyna. Daphne Westbrook powiedziała policjantom, że jedzie właśnie na plażę.

Amerykański stan Tennessee w 2019 roku żył sprawą 16-latki, która nigdy nie wróciła z weekendowej wizyty u ojca. Władze ogłaszały, że Daphne została porwana przez swojego ojca Johna Westbrooka, który przetrzymywał ją odurzoną. Miał on zabrać dziewczynę z Chattanoogi w Tennessee w październiku 2019 roku.

John, którego policja opisuje jako białego mężczyznę z długimi blond włosami i rudą brodą, jest poszukiwanym zbiegiem, nad którym ciąży kilka zarzutów. Śledczy uznają go za eksperta od informatyki, który zajmuje się między innymi bezpieczeństwem i Bitcoinem i zarabia wykonując zlecenia dla małych biznesów. Dzięki swojej wiedzy nie zostawiał wielu śladów.

Policjanci z miasta Samson poinformowali, że Daphne została znaleziona we wczesne piątkowe popołudnie. Zatrzymano ją do kontroli drogowej z powodu niedziałającego światła. Policjanci, którzy sprawdzili jej dane, odkryli, że to nastolatka widniejąca od dwóch lat w amerykańskiej narodowej bazie danych osób zaginionych. Dziewczyna w samochodzie sama ze swoim psem i powiedziała funkcjonariuszom, że właśnie wybiera się na plażę.

– Zapytaliśmy ją czy czegoś potrzebuje, a ona odpowiedziała, że u niej wszystko ok. Powiedziała, że właśnie jedzie na plażę, gdzie ma zamiar dobrze się bawić. Dodała, że właśnie skończyła 18 lat i jest wolna – powiedział jeden z policjantów.

Policjanci wypuścili 18-latkę. Stwierdzono, że “nie grozi jej żadne niebezpieczeństwo” i nie potrzebuje ich pomocy. Daphne Westbrook nie wiedziała, że jest zaginiona i nie chciała rozmawiać ze swoją matką, która szukała jej przez dwa ostatnie lata.

-To szczególnie satysfakcjonujące, gdy mogę powiedzieć matce, że Daphne jest wolna i nie jest już przetrzymywana. Nie zmienia to naszego celu, jakim jest znalezienie i ściganie Johna Westbrooka – czytamy w oświadczeniu.

źródło:fakt24/wp.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*