Zaginione nastolatki szły w procesji Bożego Ciała

Policjanci z V Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi odnaleźli dwie zaginione nastolatki. Dziewczynki wyszły ze swoich domów wczesnym rankiem 2 czerwca 2021 roku. Jedna z nich pozostawiła list, z którego wynikało, że zamierza wyjechać na dłużej.

2 czerwca 2021 roku do VII Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w Łodzi zgłosili się najbliżsi 15-letniej dziewczynki, która wczesnym rankiem wyszła ze swojego mieszkania i nie powróciła. Z okoliczności przyjętego zaginięcia wynikało, że nastolatka mogła uciec z domu.

Podobne zgłoszenie przyjęte zostało również w V Komisariacie Policji, gdzie przyszli rodzice innej 15-latki, która wychodząc z domu pozostawiła list informujący o przyczynach ucieczki. Policjanci po wszczęciu poszukiwań, bardzo szybko powiązali sprawy obydwu tajemniczych zaginięć.

Docierając do koleżanek zaginionych dziewczyn i analizując materiały sprawy, funkcjonariusze doszli do wniosku, że nastolatki najprawdopodobniej razem zaplanowały ucieczkę.

Wnikliwa analiza monitoringu miejskiego i zebranych informacji przyczyniły się do ustalenia, że poszukiwane wsiadły do pociągu relacji Łódź-Kraków. O zdarzeniu poinformowane zostały jednostki policji na terenie miejscowości, w których zatrzymywał się ten pociąg. Ostatecznie potwierdzono, że 15-latki wysiadły z pociągu w miejscowości Koluszki.

Stróże prawa przez dwa kolejne dni sprawdzali teren w pobliżu stacji kolejowej i rozpytywali okolicznych mieszkańców. Drugiego dnia poszukiwań funkcjonariusze widząc zbliżającą się procesję związaną z obchodami Bożego Ciała postanowili zatrzymać radiowóz i dokładniej przyjrzeć się jej uczestnikom. Czujny nos nie zawiódł policjantów. Okazało się, że wraz z procesją szły obie zaginione dziewczynki. 15-latki zostały przywiezione do Łodzi i oddane pod opiekę rodziców.

KWP w Łodzi

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*