Policja odnalazła 5-latka z Jeleniej Góry. Zatrzymano cztery osoby

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 5-letniego chłopca z Jeleniej Góry, którego w poniedziałek matka zabrała spod przedszkola i odjechała w nieznanym kierunku. Kobieta, pozbawiona praw rodzicielskich, ukryła się z dzieckiem w Legnicy. To jednak nie koniec sprawy.

Jeleniogórscy policjanci odnaleźli 5-letniego Maksymiliana, o którego uprowadzenie podejrzewana była jego matka. Kobieta pozbawiona jest praw rodzicielskich, a dziecko przebywa w jednej z jeleniogórskich placówek opiekuńczych. Chłopiec wczoraj rano, został zabrany spod przedszkola przez matkę. Policjanci w tej sprawie zatrzymali 4 osoby, w tym matkę i ojca dziecka. Czynności prowadzone są w kierunku uprowadzenia rodzicielskiego. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze i Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w wyniku prowadzonych działań ustalili, a następnie zatrzymali 32-letnią kobietę oraz 3 mężczyzn w wieku od 34 do 41 lat w związku z uprowadzeniem rodzicielskim 5-letniego Maksymiliana.

18 października br. policjanci zostali powiadomieni o uprowadzeniu 5-letniego Maksymiliana. Około godziny 7.45 wychowawczyni jednej z placówek opiekuńczych w Jeleniej Górze odprowadzała dwójkę dzieci, w tym Maksymiliana do przedszkola w Jeleniej Górze. Pod przedszkolem pojawiła się matka chłopca, która zabrała dziecko i wraz z nim odjechała. Kobieta pozbawiona jest praw rodzicielskich.

Funkcjonariusze w wyniku podjętych w tej sprawie czynności ustalili, że dziecko może przebywać w mieszkaniu na terenie powiatu legnickiego. W lokalu tym zastali matkę dziecka, ojca oraz dwóch mężczyzn w wieku 34 i 41 lat. Odnaleźli w nim również poszukiwanego chłopca. Okazało się, że dziecko ukryte było w schowku na pościel. Chłopiec cały i zdrowy został przekazany pod opiekę prawnemu opiekunowi.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Postępowanie prowadzone jest w kierunku uprowadzenia rodzicielskiego. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

 KMP w Jeleniej Górze

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*