21-letnia studentka popełniła samobójstwo. Przez tragiczny błąd uniwersytetu

21-letnia studentka Uniwersytetu Cardiff w Walii popełniła samobójstwo, gdy dowiedziała się, że nie zdała egzaminu i nie może zaliczyć trzeciego roku studiów. Po śmierci młodej kobiety okazało się, że informacja przekazana przez władze uczelni była błędna.

21-letnia Mared Foulkes studiowała farmację na Uniwersytecie Cardiff w Walii. Według BBC 8 lipca 2020 roku studentka otrzymała wiadomość e-mail z informacją o braku zaliczenia egzaminu. Oznaczało to, że 21-latka nie może zaliczyć trzeciego roku studiów.

– Mared otrzymała wiadomość, że nie zdała, a później powiedziano nam, że to była pomyłka. Wszystkie jej marzenia i aspiracje zakończył ten mail – tłumaczyła matka studentki. Dziewczyna tuż przed śmiercią powiedziała rodzicom, że idzie do sklepu na zakupy. Kilka chwil później skoczyła z pobliskiego mostu.
Władze uczelni poinformowały, że należy wyciągnąć wnioski z tragicznej śmierci 21-latki i wprowadzić zmiany w sposobie przekazywania wyników egzaminów. Prof. Mark Gumbleton, dyrektor wydziału farmacji na Uniwersytecie Cardiff przekazał, że Mared Foulkes zaliczyła egzamin praktyczny w drugim terminie, ale e-mail nie uwzględniał ponownego testu.
– Działaliśmy zgodnie z przepisami, ale musimy przejść w kierunku prostszego systemu ratyfikacji ocen. Wyzwaniem jest uniknięcie sytuacji, w której tworzymy zamieszanie. Wierzę, że uniwersytet przygląda się temu i nastąpią zmiany – dodał.
źródło:RadioZET.pl/BBC

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*