14-letni Marcel chciał odciąć głowę12-letniemu koledze

15-letni Marcel Grzeszcz został skazany za zabójstwo 12-letniego kolegi. Nastolatek najpierw zwabił chłopca do lasu, a później dźgnął go nożem 70 razy. Próbował również odciąć mu głowę. Sąd skazał go na co najmniej 17 lat więzienia. Pozwolił również na używanie w mediach nazwiska zabójcy.

Jak opisuje BBC, do zdarzenia doszło w grudniu 2020 roku w Bostonie w hrabstwie Lincolnshire (Wielka Brytania). 

14-letni wówczas Marcel Grzeszcz miał zwabić do lasu swojego 12-letniego kolegę Robertsa Buncisa, oferując mu 50 funtów za pomoc w przeniesieniu czegoś.

Tam jednak zabił chłopca. Na jego ciele znaleziono 70 ran kłutych. Wskazywały one na to, że nastolatek próbował odciąć głowę swojej ofierze.

Podczas procesu Grzeszcz twierdził, że działał w samoobronie. Miał „stracić nad sobą kontrolę”, gdy Roberts, którego oskarżył o przyniesienie noża na miejsce zdarzenia, próbował go dźgnąć.

Prokurator Mary Loram QC powiedziała sądowi, że nie ma dowodów na to, że Roberts był uzbrojony, a atak Grzeszcza wykazał „znaczny stopień premedytacji i planowania”.
Sędzia Jeremy Baker odrzucił zeznania Grzeszcza dotyczące noża i powiedział, że nie okazał „żadnych wyrzutów sumienia”. Jak dodał, podczas „dzikiego i brutalnego ataku” na Robertsa oskarżony podjął „zdecydowany wysiłek, aby odciąć głowę przed porzuceniem ciała, aby nie można było rozpoznać ofiary”.

Po zabójstwie – jak powiedział sędzia – Grzeszcz próbował zatuszować zbrodnię i pozbyć się dowodów, paląc ubranie zamordowanego i wysyłając wiadomości, w których twierdził, że nigdy nie spotkał Robertsa w noc, gdy ten został zabity. 

15-latek został skazany na co najmniej 17 lat więzienia. Sąd pozwolił również mediom używać jego pełnego imienia i nazwiska. 

W sądzie odczytano oświadczenie ojca zamordowanego chłopca. „Żaden ojciec nie powinien grzebać syna”, „Moje życie jest na cmentarzu” – napisał.

źródło:polsatnews/BBC/news.sky.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*