SPRAWA IWONY CYGAN: Zarzuty w sprawie zabójstwa nastolatki

Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa 17-letniej Iwony Cygan. Doszło do niego w nocy z 13 na 14 sierpnia 1998 roku w Łęce Szczucińskiej (powiat dąbrowski, województwo małopolskiego).

W ostatnich dniach grudnia 2016 roku Naczelnik Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie – Piotr Krupiński – wydał postanowienia o zatrzymaniu i przymusowym doprowadzeniu osób podejrzanych w tej sprawie: Pawła K., jego ojca – Józef K., Leszka W., Grzegorza J. oraz Renaty G.-D.

Zatrzymanym: Józefowi K., Leszkowi W., Grzegorzowi J. oraz Renacie G.-D. prokurator ogłosił zarzuty:

Józef K. podejrzany jest o pomocnictwo do zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem (art. 18 par. 3 kodeksu karnego w związku z art. 148 par. 2 pkt 1 kodeksu karnego);

Leszek W. usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa z art. 231 par. 2 kodeksu karnego w związku z art. 231 par. 1 kodeksu karnego i art. 239 par. 1 kodeksu karnego w związku z art. 11 par. 2 kodeksu karnego (nadużycie uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz poplecznictwo);

Zarzut popełnienia takich samych przestępstw usłyszał również podejrzany Grzegorz J.;

W charakterze podejrzanej przesłuchana została także Renata G.-D. Prokurator ogłosił jej zarzut popełnienia czterech przestępstw z art. 233 par. 1 kodeksu karnego (składanie fałszywych zeznań).

W stosunku do podejrzanego Pawła K. wydano postanowienie o przedstawieniu zarzutu popełnienia przestępstwa z art. 148 par. 2 pkt 1 kodeksu karnego (zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem). Ze względu na to, że podejrzany Pawła K. nie przebywa w miejscu zamieszkania, a aktualne miejsce jego pobytu jest nieznane, zarządzono jego poszukiwania i wydano za nim list gończy.

Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania.

Cały czas trwają czynności zmierzające do zatrzymania podejrzanego Pawła K. i jego doprowadzenia do prokuratury.

Z uwagi na dobro śledztwa na obecnym etapie postępowania nie jest możliwe udzielenie dodatkowych informacji. Sprawa ma charakter rozwojowy i planowane są dalsze czynności.

PK

TU NASZ ARTYKUŁ O TEJ SPRAWIE

CZYTAJ WIĘCEJ

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*