BYDGOSZCZ: Przyszli z gazem po karabin

Kryminalni z bydgoskich Wyżyn zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 33 i 30-latek napadli na mieszkańca gminy Nowa Wieś Wielka. Napastnicy ukradli między innymi karabin typu Mauser. Obaj decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące. Teraz może im grozić kara pozbawienia wolności do lat 12.

Wszystko miało swój początek w minioną sobotę (21.01.2017) w nocy. Wówczas dwóch zamaskowanych sprawców, po wyważeniu drzwi weszło do jednego z domów w gminie Nowa Wieś Wielka. Tam przy pomocy gazu pieprzowego oraz paralizatora sterroryzowali domownika. Napastnicy po zakneblowaniu pokrzywdzonego, splądrowali mieszkanie. Ich łupem padły między innymi stare noże, pusty magazynek do pistoletu maszynowego oraz karabin typu Mauser. Po kilku minutach sprawcy uciekli. Pokrzywdzony oswobodził się i powiadomił o tym zdarzeniu policjantów z bydgoskich Wyżyn.

1

Dalej sprawą zajęli się kryminalni. Sprawdzając krok po kroku każdą informację wpadli na trop podejrzewanych. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że jeden ukrywa się na terenie Inowrocławia, a drugi w centrum Bydgoszczy. Kilka dni później mężczyźni byli już w rękach policjantów. 33 i 30-latek trafili do policyjnego aresztu. Kryminalni odzyskali część skradzionego mienia oraz broń. Zabezpieczony karabin zostanie przekazany biegłemu, który wypowie się, czy jest to broń w myśl ustawy o broni i amunicji.   

Śledczy z bydgoskich Wyżyn na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanym zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności nie krótsza niż trzy lata.

26 stycznia kryminalni z bydgoskich Wyżyn doprowadzili podejrzanych do prokuratury. Tam oskarżyciel po ich przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. Sąd natomiast po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 30 i 33-latka na trzy miesiące.

podkom. Przemysław Słomski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*