Morderca i gwałciciel ukrywał się 26 lat

Był poszukiwany za zbrodnię, której dopuścił się na Dolnym Śląsku. Od 26 lat ukrywał się i zmieniał swoją tożsamość. Dzięki doskonałej współpracy dolnośląskich policjantów z kolegami z półwyspu apenińskiego mężczyzna został wytropiony i zatrzymany. Był całkowicie zaskoczony, gdy włoscy karabinierzy przedstawili mu nakaz aresztowania. W chwili obecnej wszczęta została już procedura ekstradycyjna.

Funkcjonariusze z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu prowadzący poszukiwania najgroźniejszych przestępców, doprowadzili do zatrzymania poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania 52-latka. Dolnośląscy policjanci od 1991 roku prowadzili poszukiwania za mężczyzną, który dopuścił się zgwałcenia i zabójstwa kobiety. Poszukiwany ukrywał się i zmieniał swoją tożsamość. Funkcjonariusze podejrzewali, że może on przebywać poza granicami kraju.

Ślady prowadziły najpierw do Francji, a następnie do Włoch. Dolnośląscy policjanci dotarli do informacji, że policja włoska prowadzi postępowanie dotyczące fałszerstwa dokumentów. Na podstawie posiadanych informacji na temat osoby posługującej się zupełnie innymi danymi policjanci nie mieli żadnych wątpliwości, że jest to poszukiwany od 26 lat przestępca.

Dolnośląscy funkcjonariusze współpracując z Wydziałem Poszukiwań i Identyfikacji Osób Biura Kryminalnego i Biura Współpracy Międzynarodowej KGP, w ramach sieci ENFAST, natychmiast zwrócili się do strony włoskiej o zatrzymanie poszukiwanego . Odbyło się to błyskawicznie, gdyż od momentu potwierdzenia prawdziwej tożsamości do zatrzymania mężczyzny minęło zaledwie kilka godzin. Włoscy policjanci zatrzymali mężczyznę w okolicach miejsca jego zamieszkania.

W chwili obecnej wszczęta została już procedura ekstradycyjna.

(KWP we Wrocławiu)

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*