WARSZAWA: Niemiec nękał seksualnie Polkę

43-letni obywatel Niemiec został tymczasowo aresztowany za nękanie 23-letniej mieszkanki Warszawy. Mężczyzna najpierw nawiązał kontakt z kobietą za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych, a po dwóch tygodniach korespondencji nagle pojawił się w Polsce pod jej mieszkaniem.

Kiedy kobieta nie chciała się z nim spotkać zaczął ją nękać. Wyznawał miłość, robił sceny zazdrości, prześladował aż posunął się do wyrażenia swoich emocji siłą. Policjanci zatrzymali podejrzanego na gorącym uczynku. Trafił do policyjnego aresztu, po czym usłyszał zarzuty. Może mu grozić kara do 8 lat więzienia.

To była zwykła znajomość internetowa. 23-letnia mieszkanka Warszawy korespondowała z obywatelem Niemiec w języku niemieckim i angielskim, bez żadnych zobowiązań. Nie przypuszczała nawet, że normalna korespondencja może się porodzić w stakling i przemoc.

Kobieta przeraziła się, kiedy nagle po około dwóch tygodniach znajomości internetowej przed drzwiami jej mieszkania pojawił się rozmówca z zagranicy. Tym bardziej, że nigdy nie mówiła mu gdzie mieszka. Obcokrajowiec od razu zaczął jej wyznawać miłość, deklarując chęć bycia z kobietą. Kiedy spotkał się ze sprzeciwem, zaczął zachowywać się agresywnie.  Chodził za nią, robił sceny zazdrości, wyzywał, groził, że ją zabije oraz dobijał się do drzwi jej mieszkania.

Pokrzywdzona wezwała policjantów, kiedy pod jednym z centrów handlowych 43-latek podbiegł do niej i używając wobec siły zaczął ją napastować. Mundurowi zatrzymali obywatela Niemiec i umieścili go w policyjnej celi. W obecności biegłego tłumacza języka niemieckiego przedstawili mu zarzuty, za które może spędzić w więzieniu najbliższe 8 lat.

Na wniosek policjantów oraz prokuratury mokotowski sąd zastosował wobec niego miesiąc tymczasowego aresztu.

KSP/rk

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*